frst
Güncel

Yüzünüzü Zayıf Göstermenin Püf Noktaları

Saç Modelleri ile Yüzünüzü İnceltin

Kimi kadınların yaratılışları gereği bedenleri ince yüzleri tombul olabilir. Bu, bazı zamanlar kötü bir görüntüye neden olur. Özellikle yanlış saç kesimleri ile zaten tombul olan yüzler daha da tombullaşabiliyor. Bu durumu engellemek için yüzü daha zayıf gösteren saç modellerine yönlenmek gerekiyor. Bazı saç hileleri, yüzde ciddi bir değişime neden olduğu için zayıf göstermek de mümkün tabii.

Elmacık kemikleri ve gözleri iri olan bayanlar, öne doğru bol katlı bir saç modeli kullanmalılar. Bu saç modeli onların gülüşlerini daha keskin hale getirirken iri olan elmacık kemiklerini de ciddi mertebe toparlayacaktır.

Yanakları tombul ama dudakları önde olan kadınlar asimetrik ve kısa kesimleri tercih etmeli çünkü asimetrik kesimler ile yüzde bir illüzyon oluşturulur ve yanakların büyüklüğü ortadan kalkar.

Ortadan ikiye ayrılmış öne doğru katlanmış saçlar ise yüzü daha uzun gösteriyor. Yüzü daha uzun gösteren saç modelleri arasında katsız, dümdüz saçlar da var.

Yüzünüze En Çok Yakışan Saç Rengi

Kuaförler bayanların saçlarını boyarken onların çehrelerine en uygun rengi seçerler. Bu bir noktadan sonra meslek kazanımı olsa biz de kendi tenimize ve yüzümüze uygun olan saç rengini seçebiliriz.

Saç rengi seçiminde önemli olan etkenlerin en önemlisi göz renginizdir. Gözleriniz kahverengi ise saç renginiz de daha özgür seçimler yapabilirsiniz ama yine de sarı ya da platin gibi renkler sizi boğabilir. Ayrıca kızıl gibi çok göz alıcı bir renk – eğer harika bir göz makyajı yapamıyorsanız – basit duracaktır.

Mavi ve yeşil hatta ela gözler için akla gelen ilk renk sarı bile olsa soğan kabuğu ya da kızıla çalan kahverengi bu gözler için en etkili renktir. Ayrıca eğer doğal olarak kumral sanız saçlarınızın arasına atacağınız karamel tonları da sizi gayet hoş bir görüntüye taşıyacaktır.

 

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search