frst
Güncel

Yorgunluğunuzu Göstermeyen Makyaj Hileleri

“Yorgun görünüyorsun.” Bu iki kelime en çok duyduğunuz kelimeler arasında yer almaya başladıysa makyaj tercihlerinizde bir şeyleri değiştirmenin zamanı gelmiş demektir.

Kapatıcı ürünlerden uzak durun

Öncelikle gözaltı kapatıcılarından uzak durun. Gözlerinizdeki yorgunluğu saklamak için kullandığınız bu ürünler olduğunuzdan daha yorgun görünmenize neden oluyor. Bunun yerine, günlük olarak sabah ve geceleri kullanabileceğiniz göz nemlendirici ürünlere yönelin ve kalıcı bir çözüm sağlayın.

Kırmızı tonlarca eyeliner kullanmak da yine oldukça yorgun görünmenize sebep olacaktır. Bu tonlar hoş olsa da her şeyin bir yeri ve zamanı olduğunu unutmayın. Fakat zaten yorgun olduğunuzda, yüzünüzdeki kırmızılıklara dikkat çekeceğinden beklendiğinin aksine pek hoş bir görünüm sağlamayacaktır. Bunun yerine, koyu kahverengi veya doğrudan siyah renkler kullanabilirsiniz. Eğer illa ki daha canlı bir renk eklemek istiyorsanız mavi ve yeşil tonlara yönelebilir veya beyaz tonlarla gözlerinizi daha canlı gösterebilirsiniz.

Ek kirpik kullanımı

Bir genel tavsiye de, gözlerinizle ilgili. Daha canlı görünmenin en temel yolu gözlerinizden geçtiğinden, gözlerinizi daha açık ve olduğundan geniş göstermek bu konuda size oldukça yardımcı olacaktır. Gözlerin köşelerine doğru uygulanacak ek kirpikler bu doğrultuda işinizi görebilir ve daha büyük gözlere sahip olduğunuz yanılsaması yaratabilir. Son olarak da maskara kullanımını unutmayın. Yine aynı şekilde hem gözlerinizi daha büyük gösterecek hem de sizi çok daha canlı ve uyanık gösterecektir.

 

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search