frst
Güncel

Yılbaşı Makyajı Nasıl Yapılır?

Yılbaşı Makyajı Önerileri:

Yılda yalnızca bir kere yaşama şansımız olan yılbaşı gecesi yaklaşıyor. Peki o geceye hazır mısınız? Yılbaşı gecesinde bir partiye katılacaksanız, hazırlıklarınızı da ona göre yapın. Sadece kıyafet değil, saç ve makyajınızla da şıklığınızı ortaya koyabileceğiniz bir yılbaşı geçirmek istiyorsanız, sizler için önerilerimiz var. Peki, yılbaşı makyajı nasıl yapılır? Yüzünüzdeki renk eşitsizliklerini gidermek ve pürüzsüz bir baz yaratmak için, makyaja fondöten ve kapatıcıyla başlayın. Göz makyajınızı yoğun yapacağınız için yüksek kapatıcılıkta ürünler tercih edin ki, cildiniz yorgun görünmesin. Kapatıcılığından ve fotoğraflarda iyi çıktığından emin olduğumuz Make Up For Ever, HD fondöteni bütün yüzünüze bir kabuki fırçayla yayın. Göz altlarınızdaki morlukları kapatmak içinse M.A.C Pro Longwear, kapatıcıyı tercih edin.

Yılbaşı Makyajı Yaparken:

Eğer sim uygulamasını denemek istiyorsanız ten makyajınızı yapmadan önce göz makyajına başlayın ve göz altında mutlaka transparan pudra uygulayın. Böylece görünümünüze daha etkili bir tarz kazandırmış olacaksınız. Yılbaşı makyajı yaparken, son dokunuşlar oldukça önemli. Ten makyajınızı tamamladıktan sonra; göz, dudak ve kaş makyajınıza da dikkat edin.  Yılbaşı makyajı önerileri verirken, kaş makyajını atlamak olmaz. Kaşlarınız açık tonlardaysa, küllü kahverengi bir far tercih ederek, kaşlarınızı şeffaf bir kaş jeli ile sabitleştirin. Böylece kaşlarınızın görüntüsü daha etkileyici bir hal alacak.

Yılbaşı Makyajı Yapımı:

Göz makyajınıza gelince, füme rengi bir farı göz kapağınıza uygulayıp katlanma çizgisinden doğru hafifçe dağıtın. Bu renk bir far için The Balm’ın Meet Matte far paletine bakabilirsiniz. Sıra geldi sim aşamasına. Bunun için sim ve pigmentleri göz damlası ile karıştırarak uygulayabilirsiniz. Gözlerinizin içini siyah göz kalemi ile çerçeveleyin ve maskara uygulayarak göz makyajınızı tamamlayın. Bu kadar çılgın bir göz makyajını bir üst seviyeye taşımak isterseniz, yılbaşı makyajınızı bordo ruj ile tamamlayın. Dudaklarınızı bordo tonlardaki dudak kalemi ile çerçeveledikten sonra içini bordo ruj ile doldurun. Sıra geldi pudra uygulamasına. Dudaklar ve gözlerde yoğun bir makyaj olduğunda, bronz pudra ile yüze canlılık katmak yeterli olacak. Bunun için bronz pudrayı elmacık kemiklerinize ve şakaklarınıza uygulayabilirsiniz. Yılbaşı makyajı ile artık geceye hazırsınız.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search