frst
Güncel

Yağlı Ciltler İçin Bakım Önerileri

Yağlı Ciltlere Kış Bakımı

Yağlı ciltler,bakımı yapıldıkça, yaşı en az belli eden cilt tipleridir. Üstelik neme ihtiyaç duymadıkları için de cilt görünümü diğer cilt tiplerine göre daha düzgündür. Bütün bu artılarının yanı sıra yağlı ciltler bakıma girmedikleri takdirde net olarak çöker. Akneye ve sivilceye meyilli olan bu cilt tipleri hem avantajlı hem de patlamaya hazır bir barut gibidir.

Yağlı ciltlerin en büyük düşmanı yaz ayıdır; kış ayı ise ufak tefek bakımlar ile atlatılabilir. İşte yağlı ciltler için kış bakımı önerileri:

Elma Suyu Sıkılaştırır

Elma suyu daha doğrusu elmanın kendisi sıkılaştırıcı etkiye sahiptir. Nasıl tüketilirse tüketirsin hem arınma etkisi ile hem de sıkılaştırıcı etkisi ile bedene faydalıdır.

Yalnız elma suyunun yağlı ciltlerin bakımında önemli bir yeri vardır. Her gün bir bardak taze sıkılmış elma suyu  – elmanın sert ve yeşil olması tercihtir –  açık gözenekleri sıkılaştırmaktadır. Ayrıca elma, insan metabolizmasına en yakın meyvedir bu yüzden her gün mutlaka bir tane tüketilmelidir.

Elma suyunun yanında özellikle gözenekleri açık olan bayanlara en etkili tavsiye limondur. Limonun asidik özelliği gözenekleri sıkılaştırmakta aynı zamanda parlaklık vermektedir. Üstelik limonun yağlı ciltlerdeki etkisi birçok sıkılaştırıcı kremin ana maddesini oluşturduğu için uzmanlarca tasvip edilmektedir.

Her Gün Bir Adet Greyfurt

Uzmanların her zaman dediği bir şey varsa o da yerinde ve zamanında yani mevsimine göre meyve – sebze tüketimidir. Greyfurt ise, tam bir kış meyvesidir ve cilde yararlı olması, hatta portakal kabuğu görüntüsüne karşı tek başına savaşması ile ünlüdür.

Greyfurt, sabah ve akşam olmak üzere birer tane tüketildiğinde hem zayıflatmakta hem de cildin ihtiyacı olan vitaminleri içeriden karşılamaktadır. Bu bakımdan beslenme listenizde bulunduracağınız elma ve greyfurt size hem güzel bir cilt hem de pürüzsüz bacaklar sağlayacaktır.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search