frst
Güncel

Vücut Tipine Göre Manto Seçimi

Dondurucu soğukların bastırmasıyla, tabi ki bayanlar da vücuduna yakışan, şıklığından ödün vermeyecek mantolar tercih ederek, kasvetli soğukların bile üstesinden hoş görüntüsüyle gelmelidir. Peki, vücut tipine göre manto seçimi nasıl olmalıdır? Aslında bayanların kendi kendilerine sordukları en önemli soru da budur. Şöyle ki, yaz kış fark etmeksizin şık görünebilmek için, kişiler vücutlarını tanımalıdır. Yani herkes doğuştan 90-60-90 vücut hatlarına sahip olmadığından, kimi bayanın göğüs bölgesi kalınken, kimi bayanın ise kalça kısmı geniştir. Bu durumda, kıyafetlerle nasıl oynanması gerektiğini bilmeli ve küçük dokunuşlarla vücut hatlarını ortaya çıkaran, aynı zamanda vücuda orantı katan kıyafet ve mantolar tercih edilmelidir.

Manto Deyip Geçmeyin Şıklığınıza Özen Gösterin

Kış günlerinde markete dahi gitseniz, normal kıyafetinizle dışarı çıkamayacağınız için, mutlaka üzerinize bir manto almalısınız. Girdiğiniz her ortamda şıklığınızdan söz ettirmek istiyorsanız, vücut şeklinize en uygun olan mantoyu tercih etmelisiniz. Bu bağlamda sizlere önerimiz, geniş omuz ve basenlere sahipseniz ve bel kısmınız da inceyse, o halde belden oturtmalı bir manto sizin için biçilmiş kaftan olacaktır. Omuz kısmı geniş bayanlar, kesinlikle manto seçimi konusunda hassas davranmalı ve omuz detaylı mantolardan kaçınmalıdır. Geniş olan omuz yapısına birde kürk, metal aksesuarlar gibi eklentiler olduğu düşünülürse, omuz çevresi daha geniş, omuzdan aşağısı dümdüz görünecek ve oldukça orantısız bir fiziğe bürünmüş olacaksınız. Omuz ve göğüs kısmı dar, basen kısmı geniş bayanlar, dar olan omuzlardan faydalanarak, yaka detaylı manto tercih edebilirler. Böylece basen ve omuz arasında bir orantı oluşacaktır. Bununla birlikte kısa boylu bayanlar, uzun manto tercih etmemelidir. Bacak boyunu kesmemesi açısından, en fazla dizden 10cm üstüne kadar uzun giymelidirler.

Çeşitli Renk ve Desende Mantolarla Güzelliğinizi Taçlandırın

Birbirinden ünlü tasarımcılar, her bayanın zevkine hitap etmek adına, her yıl olduğu gibi 2015 yılı kış sezonunda da çeşitli model ve renkte manto tasarlamıştır. İster leopar düşkünü olun, ister de kürk hiç far etmeyecek. Çünkü canlı renklerden pastel tonlara kadar, istediğiniz tarzda manto seçimi yapabilir ve oluşturduğunuz şıklıkla gözleri kamaştırabilirsiniz. Yeter ki, vücut şeklinizi es geçmeden kendinize en yakışan manto modelleri arasından birini seçin.

 

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search