frst
Güncel

Sağlıklı Kilo Vermek İçin Doğru Spor

Spor Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Birçoğumuz öyle ya da böyle diyet yapıyoruz. Hayatımızın önemli anlarında daha güzel görünmek için yapılan ani diyetlerin ne kadar zararlı olduğunu bildiğimiz halde kimimiz kısa vadede kilo vermek amacıyla bu yönteme başvuruyoruz. Yalnız olay şudur ki daha sağlıklı olmak için daha iyi kilo vermek ve verdiğimiz kiloyu korumak için diyet yanında spor da yapmalıyız. Sağlıklı kilo vermek ve verdiğimiz kiloları korumak ancak düzenli ve etkili ve sporla mümkün. Bu bakımdan size birkaç önerimiz var :

En Etkili Spor Yürüyüş…

Bunu belki çok duydunuz ama yürüyüşün en etkili spor olduğunu onulmaz bir gerçek. Ancak şöyle de bir durum var; yarım saatlik yürüyüş en çok yağ yakan yürüyüştür. Yarım saatten fazla yapılan tempolu yürüyüş bacak kaslarına neden olmaktadır ki hiçbir kadın da bacak kası istemez.

Spor salonuna gidenler için konuşuyorum, ısınma hareketi yürüyüş ile yapılmalıdır. Zaten tempolu yürüyüşün faydaları arasında vücudu daha ağır bir spora hazırlamak da vardır.

Yürüyüşten sonra bacak bölgesini inceltmek için bisiklet sürülebilir. Yarım saatlik 150 kalp ritminde bisiklet sürmek size yarım saatte 150 – 200 kalori yaktıracaktır. Bu esnada vücudunuz su kaybetmekten öte yağları eritecektir. Unutulmamalıdır ki yağ yakımı öncelikle bacaktan başlar.

Açık Havada Spor Yapmak En İyi Yol…

Bol oksijen bol yağ yakımı demek. Bu bakımdan açık havada yürüyüş yapmak yakımı % 40 oranında arttıracaktır. Ayrıca açık hava, kaslarınızın daha çok esnemesini sağlayacak bu bakımdan sporunuzu daha kolay yapmanıza neden olacaktır.

Açık havada spor yapmanın bir diğer faydası da sizin su ihtiyacınızı arttıracaktır; yalnız spor esnasında tam bir ter atımı yapmadan içilen su sizin spor yapmanızı engelleyecek, hamallaştıracaktır. Bu bakımdan spor yaparken su içmemek, su içmek çok lazımda ağız çalkalamak ya da çok az su içmek sizin daha uzun süre spor yapmanızı sağlayacak önemli bir yoldur.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search