frst
Güncel

2015 Kış Ayakkabı Modası

2015 Kış Ayakkabıları

Yağmurlar başladı, gök gürültüleri, kar; kış kıyamet gibi bastırdı. Gardıroplar muhtemelen yazdan kalma bir sürü şey ile dolu ve birçok kişide kış modasını bilmek istiyor… Bu bakımdan sizlere 2015 kış modasını sunmaktan gurur duyarak yazıma başlıyorum:

Bu sene net olarak bir değişim var diyemem; yalnız şöyle söyleyebilirim diğer sezonlar gibi bir modele takılıp kalmamış moda dünyası. Yeni tarz arayışı yeni model arayışı meyvesini vermiş. Bu yeni tarz arayışı da modacıları sokağa yönlendirmiş olacak ki sokak tarzı ayakkabılar oldukça öne çıkmış.

Flatform ve sokak stili

Daha rahat daha cesur ve kesinlikle daha seksi bir tarz bu sokak stili.  Özellikle ayakkabı seçimleri zaten buram buram özgürlük kokan sokak stiline asilik de katmış. Flatform ayakkabılar ise kısa boylu kadınlar için can simidi modunda.

Platform ya da apartman topukların yerini alan flatform ayakkabılar, boyu 5- 6 cm uzatırken vücuda da şekil veriyor. Topuklu ayakkabının verdiği %25 çıkık kalça avantajı flatfrom topuklarda da mevcut. Evet, belki topuklu ayakkabı kadar asil değil ama özellikle bağcılıklı ve erkek kundurasına benzer flatformların kendine özgü bir havası olduğu da bir gerçek.

Şimdi kısa ve topuklu bot zamanı..

Bundan 5 -6  yıl önce moda olan ince topuk sevdası bir dönem yerini apartman ve platform topuğa bırakmıştı. Hala da ince topuklar o koltuğa yeniden geçemedi. Artık uzun kırmızı ince topuklu sadece aşırı seksi olan özel ayakkabılar. Şimdi rahatlık ve şıklığın zamanı yani sokaklarda platform rüzgarı esiyor.

Özellikle kısa, platform ve topuklu botlar 2015 kış ayakkabı modasının can damarı. Renkler ise taba, vizon ve kahverengi.  Artık kolay kolay siyah bot bulamadığımız şu zamanlarda kahverengi ciddi farkla önde.

Renklerin kahverengi ve tonları olması montları da etkilemiş tabii. Ama şükürler olsun ki aynı renk çanta – mont – eldiven – ayakkabı modası bitti artık. Bu bakımdan kadınlarımız 2015 kış kıyafetlerinde daha özgür.  Benim ise en çok hoşuma giden bir rengin ton uyumu ki bu toprak renkleri uyumu yakalamak için en tatlı renklerden.

 

 

 

 

 

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search