frst
Güncel

Hamilelikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır ?

Hamilelik süresince, doktor randevularının arasında cildinize dikkat etmek ve gerekli özeni göstermek zor olsa da, cilt sağlığı için uygulanması gereken bazı adımları ihmal etmemek gerekiyor. Çok az vakit ayırarak uygulayabileceğiniz 5 cilt tavsiyesi yazımızda.

  1. Düzenli Su Tüketin

Hamilelik süresince hem anne hem de bebeği için oldukça önemli olduğundan, su içmek sıklıkla hatırlatılan bir şeydir. Buna rağmen en çok unutulan alışkanlıklardan biri olma özelliğini koruyor. Günde en az 8 bardak su içmeniz gerektiğinden, yanınızda uygun boyutlarda bir şişe bulundurmak işinizi kolaylaştırabilir. Su, sağlıklı olmamıza yardımcı olmakla kalmıyor, vücuttaki toksinleri dışarı atıyor ve bu toksinlerin çoğu da cildimize zarar veriyor. Günlük yeterli miktarda içilen su hamilelik sırasında sıklıkla görülen cilt problemlerini engeller ve cildinizin sağlıklı kalmasını sağlar.

  1. Haftada İki Defa Yüz Maskesi Uygulayın

Hamilelik sırasında cildinizin eski parıltısında olmadığını hissediyorsanız, bu adım tam size göre. Cildi nemlendirici maskenizi haftada iki defa uygulamak bu problemin üstesinden gelmenize yardımcı olacaktır. Cildinizdeki ölü hücreleri temizleyecek, gözeneklerin açılmasını sağlayacak ve sonuç olarak daha yumuşak ve sağlıklı bir cilde kavuşturacak. Bunun için tabi ki bilindik ve faydalı bir markanın ürününü kullanmaya özen gösterin ve en iyi sonuç için uykudan önce uygulamaya çalışın.

  1. Yeşil Gıdalar Tüketin

Yediklerimiz, cildimiz de dâhil olmak üzere vücudumuzun her noktasında önemli rol oynuyor. Vitamin ve besin değerleri açısından zengin gıdalar tüketmek cildinizdeki farklılığı hissetmenize de yardımcı olacaktır. Özellikle kahvaltılarda, hem tadı hoş hem besin değeri yüksek gıdalar enerji takviyesi olarak da yardımcı olur. Haftada birkaç defa da olsa bu tür besinler tüketmeniz enerjinizi artırır ve daha sağlıklı görünüme kavuşmanıza yardımcı olur.

  1. Dudak Balsamı Kullanın (Tekrar Tekrar)

Dudak balsamı, dudakların kurumasını engeller, parıltılı bir görünüme kavuşturur ve diğer sağlıksız etkenlerden korur.

Hamilelik sırasında kuruluğundan şikâyet edilen bir başka kısım da dudaklardır. Nemlendirici dudak balsamı gece yatmadan önce uygulandığında kuruluğu engeller ve hasar görmüş cilde yardımcı olur. Gerekli yağları içeren kaliteli markaların ürünlerini kullanarak bu konuda çözüm üretebilirsiniz.

  1. Güneşten Korunun

Güneş ışınları hasarlı cilt ve yaşlanma belirtilerinin bir numaralı sebebi olduğundan, günlük rutin içerisine güneşten koruyucu kremleri sıkıştırmak çok önemli. Cildinize uygun bir güneş kremi kullandığınızda güneş ışığının zararlı etkilerinden cildinizi koruyabilirsiniz.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search