frst
Güncel

Evde Yapılan Egzersiz Hareketleri Nelerdir?

Hoş bir görüntüye sahip olmak, muhakkak ki istikrarlı olmaktan geçer. Spor yapmak için illaki bir spor salonuna gerek yoktur. Rutin hareketlerin dışına çıkılan her hareket aslında bir nevi spor sayılabilir. Şöyle ki, özellikle ev hanımları komşu ve akraba ziyaretlerine sürekli olarak katılmasıyla, tükettiği yağlı ve unlu yiyeceklerden ötürü, doğal olarak bir kilo fazlalığı ile karşı karşıya kalır. Bu durumun düzenli bir hale getirilmesi ve sağlıklı yaşama adım atılabilmesi için kesinlikle beslenme alışkanlığı düzene koyulmalıdır. Bununla birlikte en çok merak edilen evde yapılan egzersiz hareketleri nelerdir? Konusuna değinmek gerekirse; ev hanımı olsun çalışan bayanlar olsun hiç fark etmeksizin günde 1 saat ayırarak, kilo fazlalığı olan bölgedeki yağları eritmek mümkün olacaktır.

Yağ yakıcı egzersiz hareketleri nelerdir?

Diyelim ki vücudunuzda bölgesel kilo fazlalığı daha çok, o halde aşağıda sizlere önereceğimiz yağ yakıcı egzersiz hareketleri, düzenli yapmanız halinde, vücudunuzun gün be gün nasıl forma girdiğini fark edeceksiniz.

  • Yüz üstü uzanıp eller ve dizler yerde, ayaklar havada birleşmiş olarak, bedeniniz düz olacak şekilde pozisyon alın. Ardından vücudunuzu aşağı ve yukarı itip, geri çekin. Kaslarınızın ağrımaması için, başlangıç olarak 4-5 defa tekrar etmeniz yeterli olacaktır. Bu hareket üst bedeninizi komple çalıştırdığı gibi, bacak kaslarınızın da harekete geçmesini sağlayacaktır.
  • Yüz üstü uzanarak, yerden 10cm yukarıya kaldırmak şartıyla, ellerinizi ve bacaklarınızı uzatabildiğiniz kadar ileri uzatıp, vücudunuzu gevşetin. Sırt kaslarını çalıştırmaya yarayan bu hareket, aynı zamanda vücudunuzu esnettiğiniz için boyunuzda da 3cm kadar uzama fark edilecektir.
  • Kolları çaprazlamasına omuzlarda birleştirin. Ardından bacaklarınızı açın ve kalça kısmını geriye doğru verip, oturma şeklini alın. Sırt kısmı dik olacak şekilde aşağı yukarı hareket edin. Uyguladığınız bu hareket, sizlerin sırt, basen ve bacak kaslarınızın çalışmasına yardımcı olacaktır.

Kolayca Uygulayacağınız Egzersiz Hareketleriyle Fit Görünmeniz Kaçınılmaz

Yaz kış kıyafetlerin üzerinizde göz alıcı olmasını istiyorsanız, o halde sürekli yemek yeme alışkanlığınızdan vazgeçip, egzersiz yapma alışkanlığı edinmenizin zamanı gelmiş demektir. Rutin alışkanlık haline getireceğiniz evde yapılan egzersizler, birde yakın arkadaşlarınız dahil edilirse, hem sağlıklı olmaya doğru hızla ilerlerken, hem de sizler için eğlenceli bir aktivite oluşmuş olacaktır.

 

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search