frst
Güncel

Evde Nasıl Kilo Verilir?

Kilo vermek kesinlikle kararlılık ve irade gerektiren, vücuda doğru beslenme sistemine alıştırma şeklidir. İsterseniz evde veya işte her şekilde kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Nasıl mı? Şöyle ki, öncelik olarak tüm gün neler yaptığınızı bir gözden geçirmeniz gereklidir. Yani hangi sıklıkta ne çeşit yemekler yediğiniz, ev temizliğini ne kadar sürede bitirdiğiniz, dışarı çıktığınızda yakın mesafelerde araç kullanıp, kullanmadığınız ve gün içinde kaç dakika yürüdüğünüz gibi günlük aktivitenizi düşünmeniz gereklidir. Düşünürken ne kadar yanlış beslenip, boşa zaman harcadığınızı fark edeceksiniz. Bu doğrultuda evde nasıl kilo verilir? Gibi çeşitli sorularınızın büyük bir kısmını kendiniz cevaplamış olacaksınız.

Evde Kolayca Fit Kalabilirsiniz

Kadınlar kendi içlerinde daima çeşitli konular üzerinde farklılık yarışına girer. Sizin de farkınız beslenme şekliniz ve misafirlerinize sunduğunuz hafif ama lezzetli ikramlar olsun. Geniş bir sosyal çevreniz olduğu düşünülürse ve gün içinde 2-3 arkadaşınız sizi ziyaret edip, hepsiyle çay, kahve, tatlı, hamur işi gibi gıdalar tükettirseniz, birde bunların dışındaki günlük kalori alımınız eklendiğinde, doğal olarak kilo vermek imkansız hale gelecektir. Misafirlerinize tabi ki ikramlarda bulunacaksınız. Ancak bol yağlı börekler, kuru pastalar değil, bunun yerine meyvelerden veya liht gıdalardan oluşturulan tatlı ve tuzlu atıştırmalılar ikram edebilirsiniz. Üstelik bu tip gıdalarda tatsız tuzsuz değil, oldukça lezzetli olduğunu denediğinizde göreceksiniz.

Ev İşi Yaparak Zayıflayın

Bütün ev hanımları rutin olarak her gün ev temizliği yapar. Bu temizliği spor aktivitesine çevirmek için, aynı doğrultuda tempolu hareket etmeniz yeterli olacaktır. Örneğin; evi süpürürken bir bacağınız önde diğeri arkada olacak şekilde pozisyon alıp, süpürgeyi tutup ileri geri hareket ettirin. Bu şekilde kol, bacak ve sırt kaslarınızın nasıl çalıştığını hissedeceksiniz. Ayrıca toz alırken kollarınızı gelişi güzel sağa sola sallamak yerine, aynı doğrultuda hareketlerle kalçanızı da oynatmanız halinde, temizlik işinizi hallettiğiniz gibi tüm vücut kaslarını harekete geçirmeyi de başarmış olacaksınız. Gün içinde küçük çaplı market alışverişlerini, çocuğunuzu okuldan alma işi gibi çok uzun olmayan mesafelerde, mutlaka tempolu yürüyüş yapmayı tercih edin. Unutmayın ki, son derece sağlıksız olan yaşam şeklinizi, yapacağınız ufak tefek değişikliklerle beraber hem kilo nasıl verilir? Sorusuna yanıt bulacaksınız, hem de yaşam kalitenizi gözle görülür şekilde arttırmış olacaksınız.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search