frst
Güncel

Evde Maske Yapımı

Doğal Maske Nedir?

Doğal maske, mutfağınızda bulunan ya da doğal haliyle satın aldığınız sebze, meyve, bitki ve gıda ürünleri ile hazırladığınız cilt maskeleridir. Cilt yüzeyinde bulunan sivilceler, siyah noktalar, lekeler, ince çizgiler ve kırışıklıkları gidermek amacıyla tercih edilen doğal maskeler, evde maske yapımı için birçok farklı malzeme seçeneği sunuyor. Tabi hangi malzemenin ne işe yaradığını bilmek oldukça önemli. Örneğin ince çizgiler ve kırışıklıklarla başınız dertteyse, anti-aging özelliği olan ve E vitamini içeren yiyecekleri tercih etmelisiniz.

Evde Maske Tarifi:

Evde maske yapımı için uzun vadede ihtiyacınız olan bir malzeme var; yeşil kil. Cilt güzelliği için oldukça faydalı olan kili evinizin bir köşesinde mutlaka bulundurun. Yalnızca limon suyu, ılık su ile karıştırarak bile cildinize uyguladığınızda çok önemli sonuçlar elde edebileceğiniz yeşil kil maskesi, hem cilt toparlayıcı, hem gerici hem de sivilcelere karşı koruyucu özelliğe sahiptir. Özellikle karma ve yağlı cilt tipleri için önerdiğimiz yeşil kil maskesini, haftada 1-2 kez uygulamanız yeterli olacaktır. Bu maskeyi, haftalık cilt bakımınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Evde maske yapmak istiyorsanız, limona, yoğurda, doğal maden suyuna ve yoğurda da ihtiyacınız olacak. Bu malzemelerin her biri farklı bir işe yarıyor. Örneğin limon leke açıyor, yoğurt siyah noktaları gideriyor, doğal maden suyu da gözenekleri sıkılaştırıyor. Hangi malzemenin ne işe yaradığını bilirseniz, işiniz daha da kolaylaşacak.

Evde Cilt Maskesi Hazırlama

Pratik ve ekonomik cilt maskelerine sahip olmak için cebinizden tonlarca para çıkması gerekmiyor. İçinde herhangi bir katkı maddesi olmayan, aksine tamamen doğal malzemelerden oluşan kendi elinizle yaptığınız cilt maskeleri ile çok daha parlak, gergin ve kusursuz bir cilde kavuşabilirsiniz. Peki, hangi cilde hangi maske? Kuru cildiniz varsa, bal desteği ile cildinize ihtiyaç duyduğu nemi kazandırmak için bal maskesini deneyin. Siyah noktalarınız varsa cildinize doğal yoğurt sürebilirsiniz. Yoğurt maskesi, siyah noktalar için birebirdir. Karma ciltler sivilceli ciltlerdir, onlardan korunmak için yeşil kil maskesi deneyin. Kırışıklıklar için de çilek ve nar maskesi deneyebilirsiniz. Ayrıca avokado da hem nem sağlayacak hem de cildinizin kaybettiği elastikiyeti geri kazanmasına destek sağlayacak. Evde maske yapımı için papatya.com sitemizi takip etmeye devam edin.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search