frst
Güncel

Evde El ve Tırnak Bakımı

El ve tırnak bakımı en az cilt bakımı kadar önemlidir. Özellikle bayanların elleri her zaman bakımlı ve temiz olmalıdır. Çünkü eğri büğrü kesilmiş içleri kirli görünen tırnaklar hiç hoş görünmez. Benzer şekilde oje kalıntıları olan bakımsız tırnaklar da çirkin ve özensiz bir görünüm sunmakta. Bu nedenle ellere her zaman özen gösterip temizliğine ve bakımına dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Birçok bey ve hanımın da benimle aynı fikirde olacağından eminim. Üstelik el bakımınızı evde yapabileceğinizi de hatırlatmakta fayda var. Yani yumuşacık ellere ve bakımlı tırnaklara sahip olmak çok paralar ve uzun zaman harcanmasını gerektirmiyor.

Evde tırnak bakımı yapmanın en basit yolu her zaman ellerinizi yıkamak ve sık sık nemlendirici krem uygulamak olacak. Hiçbir şey yapamıyorsanız bile en azından günde birkaç kez ellerinizi yıkayıp nemlendirici uygulayabilirsiniz öyle değil mi? Yumuşak bir doku için limon ve zeytin yağı karışımı her zaman önerilen bakım kürleri arasında yer almakta. Bu karışımı ellerinize belirli aralıklarla uygulayarak pamuk gibi ellere sahip olabilirsiniz. Tırnaklar en çok dikkat etmeniz gereken şeylerden biri ise ellerinizi çok sıcak ve çok soğuk sularla temas ettirmemek olacak. Soğuk havalarda da ellerinizi koruyarak çatlamasını önleyebilirsiniz. Tırnaklarınız için de aynı şekilde basit işlemler uygulamak yeterli olacaktır. Tırnak içlerinde kir birikmemesi için sıklıkla sabun ile ellerinizi yıkamanızı öneririz. Böylece elleriniz ve tırnaklarınız her daim temiz görünecek. Birkaç gün arayla ojeleriniz temizleyerek yenilerini sürmeniz de hem bakımlı hem de şık tırnaklara sahip olmanız anlamına geliyor. Ancak hem ojeler hem de temizleme losyonları kimyasal içerdikleri için zaman zaman tırnaklarınızı dinlendirmeniz gerekiyor. Oje sürmeye birkaç gün ara vererek tırnaklarınızı dinlendirebilir ve bazı bakım kürleriyle onları güçlendirebilirsiniz. Özellikle oje sürmekten sararan tırnaklar için ellerinizi limon suyunda bekletmeniz oldukça etkili bir yöntem. Sarı tırnaklardan yakınan bayanlar bu işlemi belirli aralıklarla uyguladıklarında berrak ve parlak görünümlü tırnaklara sahip olacaklar.

Unutmayın ki elleriniz de en az saçlarınız ve cildiniz kadar önemlidir ve hanımların bakımlı olup olmadığı ellerinden belli olur. Bakımlı ellerinizle her zaman bir adım önde olmak düşündüğünüz kadar da zor değil. Şimdiden sizlere kolay gelsin.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search