frst
Güncel

El ve Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Her zaman zarif ve bakımlı olarak düşünülen kadınların tabi ki el ve ayak bakımı son derece önem teşkil eder. Hiçbir kadın sertleşmiş, çatlamış görünen el ve ayaklara sahip olmak istemezken, çevre açısından da ele alındığında da bu durum çok hoş karşılanmaz. Özellikle eller en önemli iletişim aracı olması ve sürekli göz önünde bulunması, kişilerin el bakımına son derece önem vermesi gerektiğinin göstergesidir. Şekilsiz tırnaklar, kirli görünen eller bir bayana yakışan görüntüyü sergilemez. Bu sebeple merak edilen el ve ayak bakımı nasıl olur? Konusunda sizlere bazı önerilerimiz olacaktır.

Ellerinize İyi Davranın

Vücutta en çok yaşlılık belirtisini gösteren bölge ellerdir. Vücudunuzun çeşitli bölgelerine estetik yaptırıp, görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Ancak eller için böyle bir uygulama söz konusu değildir. Bu nedenle artık ellerinize gereken değeri vermenin zamanı çoktan geldi. Genelde su ile temas içinde olan eller, çok çabuk yıpranır ve nem oranını kaybeder. Bundan ötürü elleri ıslak bırakmamalı, kurulayıp nemlendirici sürülmelidir. Haftada en az bir defa ellerinizi ılık suda 10-15 dakika bekletip, ardından yağlı kremle 5 dakika kadar masaj yapmanız, sağlıklı eller için oldukça önemlidir. Hatta rahatsız olmayacaksanız, bu işlemi yatmadan önce ve kremleyip eldiven giyinirseniz, sabah kalktığınızda ellerinizde kuruluktan eser kalmayacaktır. Tırnaklar bir kadının en önemli aksesuarıdır. O yüzden her daim bakımlı ve güzel görünmelidir. Manikür işleminizi ya işinin ehli biri yaptırmalı ya da kendiniz yapmak istiyorsanız, usulüne uygun şekilde uygulama yapmalısınız. Şöyle ki, tırnaklarınızı törpüledikten sonra, sabunlu ılık su dolu bir kabın içine sokup, 5-10 dakika kadar bekletin. Ardından ellerinizi kurulayın. Sonrasında tırnak etlerini geriye doğru itip, kenardaki fazlalıkları et makası ile temizleyin. Ellerinizi tekrar yıkayıp, nemlendirici sürdükten sonra istediğiniz renge boyayabilirsiniz.

Çatlamış Topuklardan Kurtulun

Yazın dekolte ayakkabı modelleriyle yine göz önünde olan ayaklar, eller kadar bakıma ihtiyacı vardır. Aslında son derece basit olan ayak bakımı ihmal edilirse, hem kötü görüntü veren bir durum oluşacağı gibi, hem de topuklarınızda ciddi derecede çatlamalar canınızın yanmasına neden olacaktır. Ellerinizde uyguladığınız işlemin aynısı ayaklarda da uygulanmaktadır. Sadece bir farkı, topuklarınızı temizleyecek olmanızdır. Ayak tırnaklarınızın bakımını yaptıktan sonra, ayaklarınızı topuk törpüsü yardımıyla iyice törpüleyin ve ölü derinin ayağınızdan arınmasını sağlayın. ardından ayaklarınızı yıkayıp, dezenfekte olması için kolonya sürün. Sonrasında istediğiniz renkte bir oje ile renklendirdiğinizde, son derece temiz ve hoş görünen ayaklara sahip olacaksınız.

 

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search