frst
Güncel

Doğumdan Sonra Eski Formunuza Kavuşun

Doğumda Alınan Kilolar:

Birçok kadının korkulu rüyasıdır doğum kiloları. Hamileyken alınan kilolar gözde büyütülür, doğum sonrasında vermek zor gibi görünür. Oysa doğru bir beslenme ve egzersiz programı ile, doğumda alınan kiloları geri vererek eski formunuza kavuşmanız mümkün. Doğumda alınan kilolar, başınızın belası gibi görünse de, yeni anneler için eski kilolarına geri dönmek zor değil. Bunun için hamilelik döneminde canınız ne isterse yediğiniz günleri geride bırakmanız gerekiyor. Tabi bunu yaparken bebeğinizi emzirmeniz gerektiğini ve sizden alacağı vitaminlere ihtiyacı olduğunu da unutmayın. Doğum sonrası zayıflamak, belli bir zaman gerektirir. Şöyle düşünün, siz bu kiloları alırken, 9 aylık bir süreç yaşadınız. Bu durumda 1 ayda kilolarla vedalaşmaya çalışmak doğru olmayacaktır.

Hamilelik Sonrası Zayıflama:

Hamilelik sonrası dönemde, bebeğiniz dünyaya geldikten bir süre sonra, artık yediklerinize dikkat etmeye başlamanın zamanı geldi demektir. Çünkü siz bu süreyi uzattıkça, aldığınız kilolar vücudunuza yerleşecektir. Oysa kısa bir zaman diliminde aldığınız kiloları, yine kısa bir sürede vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz. Beslenmenize dikkat ederek, eski formunuza kavuşabilirsiniz. Bol vitamin ve mineral içeren sebzeleri, somon gibi omega3 yağ asidi içeren balıkları, fındık, ceviz ve badem gibi kuru yemişleri mutlaka beslenme programınıza ekleyin. Ayrıca bol bol süt ve yoğurt tüketin. Sabahları yumurtayı kahvaltı tabağınızdan eksik etmeyin. Buna ek olarak, doğum sonrası zayıflama sürecinizi hızlandırmak için doğum sonrası estetiği gibi uygulamalara da başvurabilirsiniz.

Doğum Sonrası Estetiği:

Doğumdan sonra alınan kilolar vücudunuzu yavaş yavaş terk etmeye başladığında, hamilelik sürecinde ve emzirme döneminde göğüs bölgesi, karın bölgesi ve vücudun diğer bölgelerinde kilo almaya bağlı olarak oluşan deformasyonlar için yapılan doğum sonrası estetiği yöntemlerini tercih edebilirsiniz. Amerika’da “Mommy Makeover” olarak bilinen ve ülkemizde Hamilelik Sonrası Estetik Cerrahı adıyla anılan bu estetik operasyonlar, özellikle sarkan göğüsler ve karın bölgesindeki sarkma ve çatlaklar için çeşitli yöntemler uygulanmasına olanak sunuyor. Aldığınız kiloların büyük bir bölümünden kurtulduktan sonra, kalan ufak tefek izleri toparlamak için teknolojik gelişmelerden yararlanabilirsiniz. Doğum sonrası estetiği fiyatları ise operasyonun uygulandığı merkeze, doktora ve uygulanan operasyona göre değişiklik gösteriyor.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search