frst
Güncel

DIY Kalemlik Projesi

DIY Projeleri:

Kalemlerinizin biri bir yerde, diğeri bir yerde duruyorsa, kendinize hem ekonomik hem de oldukça pratik bir kalem kutu yapmaya ne dersiniz? Son dönemde DIY projelere olan ilgi oldukça yoğun. Özellikle Youtube’da bu tarz video kanallarının sayısı oldukça fazla. Biz de okuyan ve çalışan kadınlar için, tüm kalemlerini bir araya toplayacak hem modern hem de kullanışlı bir kalemlik tasarladık. DIY, İngilizce’de “do it yourself” (kendin yap) söz öbeğinin kısaltılmış halidir. Bu yazımızda, biz de bir “kendin yap” projesi olarak DIY kalemlik projesi yapacağız. Bunun için ihtiyacınız olan malzemeler; bir adet ayakkabı kutusu( fazla derin olmamalı), renkli ve desenli bir kaplama kağıdı, tuvalet kağıtlarının karton kısmı( 10-12 adet gerekiyor), renkli kağıtlar, makas, bolca kalem ve japon yapıştırıcısı.

Evde Kalemlik Yapılışı:

evde-kalemlik-yapilisi

Bütün kalemlerinizi bir araya getirecek DIY kalemlik projesi için ilk olarak ayakkabı kutusunun üzerini dilediğiniz renk ve desende bir kaplama kağıdı ya da hediye paketi ile kaplayın. Bunun için hafif bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Daha sonra elinizdeki tuvalet kağıtlarının kartonlarını da renkli kağıtlarla kaplayın. Daha sonra her bir kartonun yuvarlak uç kısmına yapıştırıcı sürüp ayakkabı kutusunun içine yapıştırın. Kutu dolana kadar tüm kartonlar için aynı işlemi uygulayın. Daha sonra her bir kartonun içerisine en sevdiğiniz kalemleri koyabilirsiniz. Evde kalemlik yapılışı için çok iyi bir fikir, denemenizi tavsiye ediyoruz.

DIY Kalemlik Projesi:

Evde yapabileceğiniz başka bir kalemlik fikri için, Starbucks’da içeceğiniz şeffaf kutudaki bir içeceğin bardağına ihtiyacınız olacak. Yıkayıp içindeki kahveden arındırdıktan sonra, Starbucks bardağından kalemlik yapımı için bir adet kağıt, makas, yapıştırıcı ve renkli bir sime ihtiyacınız olacak. Bunun için ilk olarak bir kağıda kalp çizip onu kesin. Bardağın içinde kenar kısmına yapıştırın. Daha sonra kutunun içerisine yapıştırıcı sürün ve içine sim döküm bardağı çevirerek simin her yeri kaplamasını sağlayın. İşlem bitince kağıdı çıkarıp eğlenceli bir kalemlik elde ettiğinizi göreceksiniz. Sizler için iki farklı DIY kalemlik projesi tasarladık. Sizin de farklı önerileriniz varsa, papatya.com adresimizden bize yazabilirsiniz.

Düşünceleriniz bizim için önemlidir.

Bu yazıyı yorumlayın


Search